Farmakim

Dış Referans Materyalleri

Dış Referans Materyali Nedir?

Dış referans materyali düzenli yeterlilik test şemalarında kullanılan numunelerle birlikte aynı parti içinde üretilmiş numunelerdir. Numuneler aynı olduğundan Dış Referans Materyalinin avantajıYeterlilik Testi Şemalarına katılan laboratuvarların sonuçları ile hesaplanan atanmış değerdir. Bu Dış Referans Materyali, bizim analizinizin performansını kontrol etmemize ve laboratuvarınızın genel kalite kontrol programı içinde değerlendirilmesine imkan sağlar. Dış Referans Materyali aynı zamanda başarısız bir ringden sonra analiz sürecinizi tekrar etmenize de olanak tanır. Bipea Dış Referans Mateyallerinin çok iyi ve özel şartlarda taşındığını ve saklandığını unutmayınız. Her numune sıcaklığı kontrol altında tutulan ve stabilite çalışmaları yapılmış özel saklama koşullarında gönderilir.

Dış Referans Materyallerine uygulanan şartlar

Dış Referans Materyal hizmeti sadece Bipea üyelerine açıktır. Bipea tarafından üretilen Dış Referans Materyalleri FD V 03-115 kılavuzunda istenen şartlara haizdir. Bu materyallerin satışı yalnızca üyelere münferit olarak yapılır ve stoklarla sınırlıdır. Dış Referans Materyalleri laboratuvarlar arası karşılaştırma raporları (LAK) yayınlandıktan sonra gönderilir. Özel şartlarda muhafaza edilir. Saklama süresi numunenin yapısına ve özelliğine bağlıdır. Bipea numunelerin bozulmaması için gerekli özel saklama şartlarında ve süresinde ulaşımını garanti eder.

Mikrobiyolojik yeterlilik testleri için özel durumlar (35, 50, 51a, 51c, 51d, 54, 56)

Değişkenliğinden dolayı yukarıda adı geçen numuneler yeterlilik testlerinden sonra Dış Referens Materyali olarak satılamaz. Bununla beraber yine de ilave numuneler istenirse yeterlilik testleri numuneleriyle birlikte gönderilir.

Dış Referans Materyallerinin fiyatları numunenin yapısına, özelliğine ve yükleme maliyetine göre değişmektedir. Fiyat ve stok durumu siz talebinizi ilettikten çok kısa bir süre sonra tarafınıza bildirilir.

Dikkat edilecek husular

Sipariş verirken lütfen istenen numunenin cinsini ve üretim tarihini belirtiniz.

Dış Referans Materyalinde nasıl indirim alabilirim?

İndirim almak her zaman mümkündür! Üretim yapmadan önce ihtiyaç olan numune sayısını bilirsek size indirim uygulayabiliriz. İhtiyacınız olan numune sayısını bize önceden bildiriniz. (ör.Haziran-Ağustos ayları arasında) Böylelikle bir DRM sözleşmesi düzenleyip size indirim uygulayabiliriz. Sözleşmeler (Haziran- Ağustos aylarında) oluşturulduğunda bir sonraki serinin numunelerini hazırlamaya başlayabilmekteyiz. Buna ilaveten eğer gelecek yıl için ihtiyaç duyulan numune sayısını takriben biliyorsanız ki yılda 10 numuneden fazla sipariş edebilirsiniz, biz size ‘’DRM’’ sözleşmesi oluşturabiliriz.

Daha fazla bilgi için Pınar Gevrek'i 0530 955 76 32 numaralı telefondan arayabilir
ya da yt@farmakim.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.